Kazinczy Gyöngyvér építész és férje, Bodor István kézműves péksége teljesen autonóm módon, a közművektől függetlenül működik. Ahogyan a hely nevében is benne van, ide el kell zarándokolni a friss kenyérért, hiszen a Barnag közelében található pékség csak gyalogosan vagy biciklivel közelíthető meg. A pékség mellett egy vendégházat is működtetnek (Hét Kenyér Ökovendégház), a saját házuk közvetlen közelében átalakított présházban. A tulajdonosok a fenntarthatóság elkötelezett hívei, így az otthonuk felújítása során mindenben olyan megoldásokra törekedtek, amelyek a lehető legkisebb mértékben terhelik a környezetet. A legtöbb alapanyagot, mint például a zöldségeket maguk termelik meg. A sajtot is maguk állítják elő saját kecskéik tejéből.
A hagyományos, az elődöktől átvett receptúra alapján készült kenyereket heti egyszer szállítják ki Aszófőre, Balatonfüredre, Nemesvámosra, illetve Veszprémbe és környékére.
Tőgyi Balázs és felesége, Csatlós Regina közel 10 év nagyvárosi lét után döntött úgy, hogy hátrahagyva hagyományos életmódjukat a Pécselyi-medencébe költöznek, a Hideg-hegyre, egy jurtába. A történelmi borvidék, ahol korábban szőlőtermesztés folyt, a közművek bevezetésének hiánya miatt teljesen elhagyatottá vált – ők ebben látták meg a lehetőséget. A 3 hektáros területen állattartás mellett gyümölcs, fűszer- és gyógynövénytermesztéssel is foglalkoznak. Csak annyit építenek és annyit változtatnak meg a környezetükben, amennyi szükséges, minden mást igyekeznek a maga természetes formájában meghagyni. Egy szelíd léptékű, tájba illeszkedő otthont, életteret valósítanak meg – úgy, hogy közben együttműködnek a természettel és annak folyamatait a maguk hasznára fordítják. Fontosnak tartják a helyierőforrás-alapon gazdálkodó, helyi piacra termelő, helyi gazdaságot erősítő kis közösségek kialakulását, ezért számos közösségépítő programot szerveznek Hideg-hegyen és Barnagon egyaránt.